Dostawa - tylko InPost

Od 17 marca 2020 roku (do odwołania), zamówione u nas wydawnictwa będziemy wysyłali tylko poprzez paczkomaty InPost, które dają możliwość bezkontaktowego sposobu wysyłania i dostarczania przesyłek

Księgarnia - braki

Zwracamy Państwa uwagę, że w obecnym okresie może się zdarzyć, że w magazynie nie będziemy mieć potrzebnej ilości wydawnictw. Do odwołania nie będziemy ich uzupełniać. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia

NaszeSudety zapraszają

Cieszymy się, że trafiliście Państwo na stronę Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. Chcielibyśmy zachęcić również do częstych odwiedzin naszej głównej witryny, jaką jest serwis NaszeSudety.pl

Wycinanki karkonoskie (Dominika)

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:31.50

    A to ci dopiero cuda! Duch Gór podczas rozmowy z lisami, przeganiający ze swego królestwa kopaczy kamieni szlachetnych, palący fajkę albo w czasie przechadzki przez las. Do tego dziewięćsił bezłodygowy jak żywy, lilia złotogłów niemal pachnąca, zamek Chojnik, który zadziera z chmurami, czy góry okryte mroczną chmur pierzyną... I wszystko to z papieru!

    Do samodzielnego wykonania, a właściwie wycięcia, bo sylwetki – o których mowa – to po prostu dawne, jeszcze w I połowie XX w. niezwykle popularne w Karkonoszach wycinanki. Kuracjusze zjeżdżający do Cieplic Śląskich, Karpacza, Szklarskiej Poręby i okolic nabywali je tutaj, by potem przez długie lata przypominały im uroki i specyfikę karkonoskiej krainy i żyjących tu ludzi.

     Wycinanki przedstawiające ludzi, zwierzęta, scenki rodzajowe lub pejzaże zazwyczaj wykonywano w czarnym papierze, a potem naklejano na białe, kontrastowe tło. Jednym z najwybitniejszych twórców sylwetek był Johann August Eckert urodzony w 1807 r. we wsi Cunnersdorf (stanowi ona obecnie część Jeleniej Góry), którego niektóre prace do dziś znajdują się w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

     Nowa, gustownie wydana publikacja wydawnictwa Ad Rem przypomina tę karkonoską tradycję. Wycinanki karkonoskie, wydane w trzech zeszytach zawierają projekty współczesnych twórców, którzy w swojej pracy wykorzystali motywy nawiązujące do legend o Duchu Gór, ilustrujące okoliczne rośliny lecznicze czy lokalne krajobrazy. Wycinanki karkonoskie zachęcają do chwili zatrzymania, poukładania wspomnień, uspokojenia myśli.

     Do każdego zeszytu z projektami do samodzielnego wycięcia dołączone są dopasowane passe-partout, tak, by efekt wycinankarskiej pracy wygodnie można było potem umieścić w ramce, wykorzystując go jako nader oryginalną ozdobę mieszkania czy biura.

     Instrukcje dołączone do każdego z projektów bardzo ułatwiają ich realizację, a opisy treści poszczególnych wycinanek zdradzają arcyciekawe tajemnice związane z regionem, dodając tej eleganckiej książeczce edukacyjnego waloru.

     Zapraszamy do zanurzenia się w tradycji!

 

Zobacz także:
- pozostałe wycinanki z serii 

 

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com