Sekrety Legnicy

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:36.90

     Na przestrzeni wieków w Legnicy ścierały się wpływy piastowskie, habsburskie i władców Prus. Między innymi dlatego to prawie 100-tysięczne miasto ma wiele do odkrycia. Mówi się, że na Legnicę skierowane były natowskie rakiety w czasie zimnej wojny. Chwile grozy w mieście przeżył sam Napoleon…, miał jednak znacznie więcej szczęścia niż uśmiercony ogniem własnej artylerii dowódca legnickiej dywizji Wehrmachtu! Co się wtedy naprawdę wydarzyło? Odpowiedzi kryją się w Sekretach Legnicy.

     Zacznij czytać i daj się zaskoczyć… Bo czy wiesz, że to właśnie w tym mieście istniała fabryka zabawek Moritza Pappe, która produkowała znane w całej Europie misie Purzel-Teddybers – dziś wielkie rarytasy kolekcjonerskie, jeden z najbardziej znanych dyrygentów XIX wieku ‒ Benjamin Bilse ‒ pochodził z Legnicy, a Hitler z wielką pompą otwierał odcinek autostrady?
 
     Jeśli chcesz poznać Małą Moskwę i dowiedzieć się, jak wyglądało życie u boku Armii Radzieckiej panoszącej się nie tylko za murem Kwadratu, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
 
 

Marcin Makuch: "Sekrety Legnicy". Wydawnictwo Ksieży Młyn, Łódź 2015. Okładka twarda, format 16,5 x 23,5 cm, stron 184, czarno-białe ilustracje
 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com