Ogrody na Śląsku, tom I

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:87.70

 Książka wypałnia dotkliwą lukę w historiografii ogrodów Śląska i Wrocławia, zarówno dzięki oryginalnym analizom źródłowym dokumentów, w tym i ikonografii, jak i dzięki rejestracji i stratygrafii zachowanych śladów terenowych. Stało się to podstawą sugestywnego obrazu ich początkowej formy, jak również rekonstrukcji idei, które miały realizować.Ujete jest to na szerokim tle porównawczym, w czym Autorom pomogła ich rozległa wiedza, udokumentowana licznymi, szczegółowymi badaniami, jak i umiejętność konstruowania syntez w oparciu o dotąd nieodkryte bądź niedocenione ślady.
[Ernest Niemczyk]

Opracowana na podstawie licznych niepublikowanych dotychczas materiałów źródłowych książka przybliża Czytelnikowi w bardzo atrakcyjny sposób temat sztuki ogrodowej. Autorzy wykazali się benedyktyńską pracą w zebraniu, przebadaniu i udokumentowaniu pozostałości wielu założeń. Wyłania się z nich nieistniejący od dawna obraz Śląska jako krainy wykwintnych ogrodów, nieodbiegających skalą i bogactwem od tego, co działo się niegdyś na terenie Europy, zwłaszcza jej niemieckojęzycznej części.
[Elżbieta Przesmycka]

 


Marzanna Jagiełło, Wojciech Brzezowski: "Ogrody na Śląsku, tom I: od średniowiecza do XVII wieku". Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2014.  Okładka twarda, format 21,5 x 30,5 cm, stron 350, czarno-białe i kolorowe ilustracje

 


Zobacz także:
Ogrody na Śląsku, tom II: barok 

 

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com