Góry Polski

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:39.00

Książka prezentuje ciekawostki z historii zagospodarowania wszystkich pasm górskich Polski - od Bieszczadów po Góry Izerskie. Liczy 28 rozdziałów - każdy z nich poświęcony jest innemu pasmu górskiemu. Wszystkie są bogato ilustrowane kolorowymi zdjęciami. Część z nich przedstawia miejsca, w które turyści nie mają wstępu. 

Książka jest skarbnicą informacji o terenach górskich i ich historii. Gdzie znajduje się najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce, kto pierwszy przeszedł non stop góry ze wschodu na zachód, jak dawniej znakowano szlaki w górach, gdzie znajdują się klamry, łańcuchy, drabinki; którędy prowadziły zamknięte szlaki turystyczne, jakie ślady przetrwały po nieistniejących już schroniskach i wieżach widokowych, dokąd w głąb gór docierały autobusy PKS, co pozostało po Drodze Karpackiej i Drodze Sudeckiej, na które szczyty wchodzili święci i rewolucjoniści, a na które chciano poprowadzić kolejki wąskotorowe, z jak daleka widać na nizinach góry - te i sporo innych ciekawostek z polskich gór znajduje się w książce. Wszystko to okraszone cytatami i bogato ilustrowane datami odnoszącymi się do poszczególnych wydarzeń.

--------------------------------------------------
Tomasz Rzeczycki: ''Góry Polski''. Wydawnictwo Emmanuel, Katowice 2004. Twarda okładka, format 17 x 24,5 cm, stron 220, papier kredowy, liczne kolorowe zdjęcia.

 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com