Tajemnice Lubania

Książki, przewodniki » Pozostałe książki

Cena:32.50

Wiele spraw z tej książki miało na zawsze ulec zapomnieniu. Gdy do nich docierałem, wszystkie starałem się poznać i opisać, niektóre nawet rozwikłać. W niektórych opisywanych tu wydarzeniach brałem udział - dlatego chociażby, że będąc w latach 1990-1993 burmistrzem Lubania, zakładałem Związek Gmin „Kwisa'', czy uczestniczyłem w reaktywowaniu historycznego Związku Sześciu Miast Łużyckich.

Przemierzyłem setki kilometrów, zadawałem tysiące pytań i szukałem na nie odpowiedzi. W ten sposób możliwe stało się ukazanie różnych obrazów Lubania. Bo Lubań to miasto niezwykłe. Każdy tak mówi o swoim mieście, w którym wyrastał i z którym się związał. Już samo to stanowi ową „niezwykłość''. Ale Lubań jest miastem szczególnym. Posiada bardzo wiele wydarzeń zapisanych w swej historii, zagadkowych, nierzadko tajemniczych. Tym urzeka i tym pasjonuje.

Zresztą, przekonajcie się o tym sami. Spróbujcie na to miasto na południowym zachodzie Polski spojrzeć nieco inaczej. Bo tu, na Górnych Łużycach. po wielokroć zakręcał wiatr historii. Niech Waszym przewodnikiem po znanym i nieznanym mieście nad Kwisą będzie ta książka.

---------------------------------
Janusz Skowroński: ''Tajemnice Lubania. Łużyce nieznane''. Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2010. Okładka miękka, format 14,5 x 20,5 cm, stron 240, czarno-białe ilustracje

  
 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com